مطلب نوشته شده در اکتبر, 2014

«چك» چه زماني كيفري است و چه زماني حقوقي؟

«چك» چه زماني كيفري است و چه زماني حقوقي؟

اگه روزي چكي رو از شخصي در دست داشتيد و براي نقد كردن اون به بانك مراجعه كرديد و حساب صادركننده چك موجودي نداشت، براي دريافت طلب خود چیکار میکنید؟ به كدوم محكمه مراجعه مي‌كنيد؟ اين نوشته من درپي پاسخ به اين سواله پس با دقت مطالعه بفرمائید.

قانون به صدور چک بلامحل به عنوان یک جرم نگاه کرده ، هر جرمی برای وقوع، نیاز به شرایطی داره. قانون اعلام می‌کنه که در صورت وجود هر یک از حالات یا شرایطی که در زیر گفتم، صدور چک بلامحل جرم كيفري نخواهد داشت. بنابراین در هر یک از موارد زیر، شکایت شاکی به دلیل حقوقی بودن چک پيگرد كيفري نداره:

ادامه مطلب

۵۰ گیگ فضای رایگان !

۵۰ گیگ  فضای رایگان !

صاحب سرویس MegaUpload که به اتهام نقض کپی رایت، توسط دولت آمریکا بسته شد. البته او مبتکر سیستم ورود دو مرحله ای نیز هست.

او سپس به نیوزلند (یا زلاندِنو) رفت و مجدداً روی یک سرویس آپلود فایل جدید کار کرد و آن را با نام Mega عرضه کرد. سایتی که ۵۰ گیگابایت فضای رایگان در اختیار کاربرانش می گذارد و از تکنولوژی های پیشرفته جهت رمزنگاری کلیه اطلاعات و فایل های آپلود شده استفاده می کند.

ادامه مطلب

پزشک گوگل شما را ویزیت می‌کند!

پزشک گوگل شما را ویزیت می‌کند!

من هر موقع بیمار می‌شوم ابتدا نشانه‌های آن را در اینترنت جستجو می‌کنم تا در مورد بیماری‌ام و نحوهٔ درمان آن اطلاعات کسب کنم. اما برخی از این جستجوهای اینترنتی به اطلاعات نادرست منتهی می‌شود و شخص ممکن است سلامتی‌اش را با مصرف خودسرانهٔ دارو به خطر بیندازد.

گوگل در حال آزمایش یک قابلیت جدید است تا این مشکل را تا حدودی برطرف کند. با این قابلیت وقتی در اینترنت یک مشکل مربوط به سلامتی را جستجو کنید، جستجوگر گوگل تشخیص می‌دهد و به شما پیشنهاد می‌کند «هم‌اکنون با یک پزشک صحبت کنید». بدین‌صورت می‌توانید با یک پزشک تماس تصویری برقرار کرده و در مورد بیماری خود با وی مشورت کنید.

ادامه مطلب

کدام گوشی‌ها به اندروید ۵ به‌روز رسانی می‌شوند؟

کدام گوشی‌ها به اندروید ۵ به‌روز رسانی می‌شوند؟

آیا اسمارت فون من به اندروید ۵ یا همان آب‌نبات چوبی به‌روز رسانی می‌شود؟ این سوالی است که کاربران محصولات اندرویدی این روزها زیاد از خودشان می‌پرسند.

در ابتدا با خیال راحت می‌توان گفت که سری نکسوس شامل مدل‌های ۴، ۵، ۷ و ۱۰ به سرعت به‌روز رسانی آب‌نبات چوبی را دریافت خواهند کرد. بدین ترتیب دارندگان سری خاص نکسوس گوگل، می‌توانند بدون هیچ مشکلی و به راحتی هر چه تمام‌تر، جدیدترین و به‌روزترین نسخه سیستم عامل محبوب اندروید را دریافت کنند.

آب‌نبات چوبی را می‌توان یکی از بهترین به‌روز رسانی‌های سیستم عامل اندروید بعد از عرضه اندروید ۴ یا ساندویچ بستنی دانست که پس از چند سال عرضه شده است. این نسخه با استفاده از انیمیشن‌های جذاب و جدید، استفاده از material design و تغییرات گسترده دیگر، دقیقا تبدیل به همان چیزی شده است که طرفداران بی‌شمارش انتظار داشتند.

در اینجا سعی می‌کنیم تا لیستی از محصولاتی که به این نسخه جذاب آپدیت خواهند شد، به شما نشان دهیم.

ادامه مطلب

قابلیتی که در اندروید ۵ دزدان تلفن همراه را نا امید می کند !

قابلیتی که در اندروید ۵ دزدان تلفن همراه را نا امید می کند !

اندروید ۵ معروف به آب‌نبات چوبی به همراه قابلیت قرار‌ دادن قفل بر روی گزینه تنظیمات مجدد کارخانه دستگاه ارایه می‌شود. این قابلیت باعث خنثی شدن استفاده مجدد دستگاه پس از دزدیده شدن می‌شود.

این قابلیت اخیرا در تلفن های دیگر نیز به‌کار گرفته شده‌است. طبق اعتراض دولت آمریکا به تولیدکنندگان، شرکت اپل قبلا این قابلیت را افزوده بود و این‌بار نوبت به گوگل رسید تا این دستگاه‌های محبوب، امنیتی بیشتر را برای کاربران خودبه ارمغان آورند.

ادامه مطلب